dansk english

Nyheder

  • 14. juli 2017
    Velkomsten på stævne-pladsen søndag kl 8
  • 12. juli 2017
    Katalog og campingoversigt tilføjet (under tilmelding)
  • 29. juni 2017
    Information om Høvdingebold
  • 24. juni 2017
    Sidste dag for afmelding med penge retur er 1. juli
  • 24. juni 2017
    Log på tilmeldingenssiden og se deltagerlisten
  • 23. juni 2017
    Ventelisten er nu tom.
  • 23. juni 2017
    Stævnedyrelæge er Imke Niewoehner (ty)
  • 29. december 2017
    Listen over dommere er klar
  • 4. september 2017
    Stævnet afholdes: 15-21 juli

100 dage til stævnestart

Jutlandia Cup 2018

Banerne

Finalister til lørdagens finaler
Finalists for the Saturday finals

Store hunde / Large dogs

De 25 bedste store hunde går videre til finalen /
The 25 best large dogs qualifies for the finales

Pla.KatNavn/NameLandHund/DogPoints1 ag2 ag1 sp
1 733 Ma.a Ceglar si Maggie 4 1 2 1
2 759 Ola Kordas pl Dessa 6 2 3 1
3 714 Jane Elene Christensen da Chip 9 2 5 2
4 672 Ann-Britt Gravlund-Krat da DJ 15 1 8 6
5 736 Elke Keck de Salsa 16 3 4 9
6 706 Morten Juhl Hansen da Spottie 30 8 11 11
7 716 Claudia Elsner de Deen 30 8 12 10
8 762 Sussi Nielsen da Echo 34 7 19 8
9 740 Kim Tolner nl DC 43 10 20 13
10 739 Leif Egekjær da Bella 48 16 17 15
11 698 Anna Hinze de May 51 12 36 3
12 711 Carsten Højby Jørgensen da Mac 52 19 21 12
13 749 Heidi Bjerre Poulsen da Remix 59 19 26 14
14 747 Dennis Olsen da NUMBER 60 5 49 6
15 699 Tanja Schmidt de Blaze 60 18 38 4
16 673 Kim Gravlund-Krat da Ice 65 7 51 7
17 607 Michael Linne de Ylvi 72 6 10 56
18 681 Anders Rohde da Dixie 75 6 57 12
19 756 Sarah Lorentzen da Cha Cha 77 1 44 32
20 753 Annmari lindhardt da Ready 81 23 32 26
21 649 Hanne Laursen da Liva 81 28 36 17
22 710 Lee Gibson uk Sadie 82 15 57 10
23 701 Berit Bilde da Ninja 83 5 9 69
24 590 Finn Jensen da Tuko 83 12 54 17
25 767 mette Berger da Lady 84 22 48 14
26 754 Morten Bratlie no Zeto 89 26 47 16
27 779 Uwe Rosenstock de Binu 90 31 37 22
28 776 Brian da MAX 90 33 37 20
29 705 Morten Juhl Hansen da Guide 91 40 46 5
30 644 Isabelle Simonsen no Buffy 94 4 41 49
31 502 Barbara Mächler-Engeli ch Sun 97 15 45 37
32 771 Christine Piontek Meister ch Tokaji 98 22 55 21
33 686 Flemming Hansen da Daniella 100 30 35 35
34 529 Tine Smed da Alma 106 30 36 40
35 778 Uwe Rosenstock de Jordi 107 11 58 38

Mellem hunde / Medium dogs

Vinderne af åbenklasse er automatisk kvalificeret til finalen /
Winners of the class automatic qualifies for the finales

De 10 bedste mellem hunde går videre til finalen /
The 10 best medium dogs qualifies for the finales

Pla.KatNavn/NameLandHund/DogPoints1 ag2 ag1 sp
1 308 Susanne Rødtness da Gabi 13 4 5 4
2 330 Dominique du Fossé nl DIDI 18 3 9 6
3 357 Eivind Bredo Fossum no Ficus 18 4 11 3
4 349 Ville Liukka fi Ronja 23 2 20 1
5 296 Åsta Viksøy no Poki 23 5 8 10
6 332 Mette Elin Sandbakken no Bandi 27 4 6 17
7 304 Mary Jo Johnson us Max 32 6 17 9
8 316 Mathilde Granberg da Dixie 33 8 12 13
9 352 Johanne Knudsen da Tessie 35 14 14 7
10 353 Ingo Borchert da Lusi 41 7 23 11
11 348 Ville Liukka fi Oodi 53 26 26 1
12 312 Dalton Meredith uk Munchy x 1
13 350 Christine Piontek Meister ch Soiala x 1
14 305 Anna Ericsson us Tarzan 48 13 24 11
15 363 Pia Metz da Lucky 48 15 18 15
16 361 Tom Mercebach da Ember 49 13 17 19
17 358 Sarah Lorentzen da Fiji 51 20 25 6
18 311 Nadine Sørensen da Wictor 56 11 33 12

Små hunde / Small dogs

Vinderne af åbenklasse er automatisk kvalificeret til finalen /
Winners of the class automatic qualifies for the finales

De 10 bedste små hunde går videre til finalen /
The 10 best small dogs qualifies for the finales

Pla.KatNavn/NameLandHund/DogPoints1 ag2 ag1 sp
1 103 Britney Imhof us Bilbo 6 1 2 3
2 108 Kirsten Thenert de Yummy 13 1 11 1
3 126 Franziska Kratz de Lias 15 2 8 5
4 137 Åsta Viksøy no Nemi 19 3 13 3
5 146 Louise Eden uk Fuze 23 7 9 7
6 101 Bernadette Bay uk Zoa 26 5 17 4
7 129 Annette Skougaard Jensen da Pinocchio 27 6 17 4
8 116 Kari Olasveengen Dalsaune no Felix 28 6 11 11
9 133 Dennis Olsen da CIDER 34 12 20 2
10 128 Gitte Hoffmeister da Zushi 37 4 26 7
11 106 Jette Hvid da Split 37 17 18 2
12 127 Manca Mikec si Aksi x 1 3
13 145 Anne Großler de Jippi x 4 1
14 150 Dorte Hembo da Alfie 39 8 15 16
15 138 Nele Weymeersch be Mirte 41 3 19 19
16 80 Nathalie Vabi de Bit 43 7 30 6
17 144 Rikke Lyth nordahl Petersen da Nellie 47 7 14 26
18 73 Emilie Korsholm Pedersen da Tobi 47 8 29 10
19 130 Annette Skougaard Jensen da Ami 47 9 10 28
20 111 Susanne Brok da Alma 48 5 12 31

Arealet omkring Jutlandia Cup